تحقیق پاداش و رابطه آن با روحیه کارکنان

تحقیق پاداش و رابطه آن با روحیه کارکنان تحقیق پاداش و رابطه آن با روحیه کارکنان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 81 KB

تعداد صفحات : 49

بازدیدها : 316

برچسبها : سیستم پاداش مدیریت پاداش روحیه کارکنان

مبلغ : 3500 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی بررسی پاداش و رابطه آن با روحیه کارکنان

پاداش و رابطه آن با روحیه کارکنان

مقدمه

بالا بردن سطح عملکرد کارکنان یکی از اهداف زیربنایی هر سازمان در جهت تحقق استراتژی ها و راهبردهای آن است. در افزایش سطح عملکرد پرسنل، عواملی همچون انگیزش (شخص، بخواهد که کار را انجام دهد)، توانایی (بتواند کار را انجام دهد) و محیط (مواد و وسائل انجام کار را در اختیار داشته باشد) دخیل اند و فقدان هریک از این عوامل به عملکرد ایشان لطمه خواهد زد. بنابراین، انگیزش یکی از پایه های اصلی رفتار است که عملکرد افراد بدون آن شکل نمی گیرد.

گزینش روش تشویقی مناسب در جهت ارتقاء انگیزش کارکنان مبتنی بر شناسایی عوامل تشویقی و نیازهای کارکنان است. در این راستا، مدیران معمولاً از طریق پاداش های در حد توان و اختیارات موجود، ایجاد انگیزه می کنند.

پاداش و تشویق

پرداخت به افراد شامل انگیزاننده های مالی و غیرمالی متعددی می گردند که هر یک به نوبه خود مشوقی است جهت انجام مطلوبتر امور که در نهایت انگیزه به کار، رضایت شغلی و سازمانی و تعهد اجتماعی را افزایش داده و غیبتها، کم کاریها، نقل و انتقالات منفی و تمایل به ترک خدمت را کاهش می دهد.

پاداش، جایزه ای دلخواه است که در ازای یک کار مشخص، یک تلاش اضافه تر، انجام موفقیت آمیز یک کار یا پس از یک رویداد خاص پرداخت می شود و هیچ تضمینی برای پرداخت دوباره آن برای کارهای مشابه وجود ندارد. ...

مدیریت پاداش

بسیاری از مدیران علیرغم اینکه تمایل دارند در سازمانی کار کنند که آنها را مورد شناسایی و قدردانی قرار دهد، ولی خودشان در استفاده از قدرت بالنده شناسایی و قدردانی دیگران قصور می ورزند. آنها وقتی از یک کارمند می خواهند تا بیشتر از قبل کار کند، حمایتی که از او می کنند اندک است و منابعی که دراختیارش می گذارند بسیار ناچیز است. این مدیران علیرغم اینکه تمایل دارند که کارکنانشان بسیار مشغول و پرتحرک باشند و کار استثنایی انجام دهند، ولی بخاطر این کارها از آنها تشکر نمی نمایند.

مدیریت پاداش به منظور تحقق اهدافی است که برخی از آنها عبارتند از: تصحیح عملکرد افراد؛ ساختارمندکردن پرداختها به کارکنان بر اساس ارزش زمانی آنها؛ توسعه و آموزش کارکنان؛ فراهم کردن ابزاری جهت برانگیختن و حفظ کارکنان مستعد در سازمان؛ تضمین اینکه با همه کارکنان به طور منصفانه و بصورت برابر در تعیین میزان مزایا و... رفتار شود. ...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید