پیشینه تحقیق ساختار رفتار عملکرد (SCP) بازار

پیشینه تحقیق ساختار رفتار عملکرد (SCP) بازار پیشینه تحقیق ساختار رفتار عملکرد (SCP) بازار

دسته : -مبانی و پیشینه نظری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 6

بازدیدها : 757

برچسبها : SCP پیشینه ساختار رفتار عملکرد ساختار بازار

مبلغ : 8000 تومان

خرید این فایل

دانلود پیشینه تحقیق ساختار رفتار عملکرد (SCP) ، بررسی پیشینه پژوهشهای انجام شده درباره ساختار رفتار عملکرد

پژوهش های صورت گرفته در زمینه ی ساختار رفتار عملکرد

بازار به سه دسته متغیرهای ساختار، رفتار و عملکرد تقسیم می شوند. بحث ها و مطالعات پیرامون رابطه ی بین این عناصر سه گانه در ابتدا توسط میسن و شاگردانش در سال 1956 مطرح شد که از بنیان گذاران مکتب ساختارگرایی بودند. متغیرهای ساختار به نحوه ی ارتباط اجزا بازار اشاره دارند. از نمونه این متغیرها می توان به درجه تمرکز بازار، سهم بازاری و موانع ورود اشاره کرد. مهمترین متغیر ساختاری بازار، درجه تمرکز بازار است. متغیرهای رفتاری، به الگوی رفتاری بنگاه جهت تطبیق با شرایط بازار مربوط می شوند. از جمله این متغیرها، متغیرهای تصمیم بنگاه ها به همکاری و توافق در سطح تولید و میزان تبلیغات و میزان سرمایه گذاری و هزینه در تحقیق و توسعه بنگاه هستند. مهم ترین متغیر رفتاری بازار، متغیر تبلیغات است. متغیرهای عملکرد، نتیجه و حاصل کار بنگاه ها و کل بازار را اندازه گیری می کنند. برخی از شاخص های نمایانگر عملکرد بازار کارایی و نرخ سودآوری است (منبع داخل فایل دانلودی). از مطالعات صورت گرفته در این زمینه می توان به مطالعات زیر اشاره کرد.

...

پرامانا و هاریانتی (2016) به تجزیه و تحلیل صنایع غذایی و آشامیدنی اندونزی با استفاده از الگوی ساختار، رفتار و عملکرد پرداختند. در این مطالعه از داده های ارزش افزوده و دستمزد 10 صنعت غذا و نوشیدنی اندونزی درطول سال های 2015-2010 استفاده شده است. نسبت تمرکز چهار بنگاه اول (C4) ، حداقل کارایی مقیاس (MSE) ، کارایی و رشد محصولات نسبت به هزینه قیمت حاشیه (PCM) با استفاده داده های پانل آنالیز شد. نتایج ساختار رفتار عملکرد نشان داد، نسبت تمرکز چهار بنگاه اول و رشد کاهش پیدا کرده است. کارایی افرایش و باعث افزایش قیمت هزینه حاشیه شده است. متغیر قیمت هزینه حاشیه ای اثر مثبت و معنی داری بر روی کارایی داشته است در حالی که نسبت تمرکز چهار بنگاه اول و حداقل کارایی مقیاس به عنوان متغیرهای ساختار و رشد به عنوان متغیر عملکرد صنعت غذا و آشامیدنی بر قیمت هزینه حاشیه اثری نداشته است یعنی این صنعت با نفوذ نیست.

...

این فایل دانلودی؛ به بررسی تحقیقات داخلی و خارجی صورت گرفته حوزه ساختار بازار رفتار عملکرد پرداخته و در فرمت ورد و قابل ویرایش و دارای منابع معتبر داخلی و خارجی می باشد

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید